17.08.2018 р. відбулися мирні збори громади з акцією протесту

Збори громади!
15.08.2018
Я «розібралась» і діяла в межах закону
21.08.2018
17.08.2018 р. відбулися мирні збори громади з акцією протесту проти розміщення каолінового кар’єру та збагачувальної фабрики. Люди зібрались аби дізнатись, що спонукало тимчасово виконуючу обов’язки голови РДА – Степаненко О.М. так раптово затвердити проектну документацію для ТОВ «БЗК». На жаль відповіді не отримали ані щодо причини, ані навіть про те який саме документ був підписаний, адже на сайті відсутня інформація про містобудівну документацію підприємства.
Оксана Миколаївна кілька разів спробувала запевнити людей заученою фразою на кшталт : «я діяла у межах законодавства», після чого сховалась у приміщенні РДА. Особливо цинічно виглядає посилання на результати роботи погоджувальної комісії. Нагадаємо що цей результат затверджений протоколом у вигляді констатації фактів невідповідності проекту вимогам чинного екологічного законодавства, радіаційній безпеці, цільовому призначенню. Степаненко Оксана Миколаївна, а також працівники адміністрації, які підписали аркуш погодження (Сосна О.І., Білоконь С.В. та Зіменко О.В.) були присутні і на згаданій комісії і на всіх заходах стосовно розміщення каолінового кар’єру та фабрики, чудово знають позицію громади по цьому питанню, самі являються місцевими жителями. Зважаючи на вище вказане вчинок згаданих чиновників ми кваліфікуємо як зраду інтересів громади.
Степаненко підписала не просто папірці. Вона фактично винесла вирок громаді, чудово розуміючи, що людей більше ніхто не запитає хочуть вони кар’єру чи ні. Далі рішення будуть прийняті в області та в Києві. І якщо для місцевих чиновників думка громади – не аргумент, то там і поготів!
Від себе хочемо запевнити всіх жителів, що попри такі удари у спину – не здамося і будемо продовжувати виборювати право на майбутнє без екологічної катастрофи. Проведений захід у вигляді мирної акції – тому прямий доказ. Цей мітинг відбувся попри всі перепони як до початку, коли з області залякали всіх держслужбовців під загрозою звільнення не брати участі в заході, так і після – коли «Брилівські» журналісти анонсували не більше сотні присутніх на мітингу! Та навіть дитина за фотографіями переконається у тому, що присутніх було приблизно 800 осіб. Навіть підписів під резолюцією було зібрано на місці майже 600, а до столу підписуватись підходили далеко не всі.
Також за добу до мітингу стало відомо про порушення кримінального провадження за статтею «самоправство» стосовно активістів за заявою керівництва ТОВ «Біляївський збагачувальний комбінат». Нам поки що не зрозумілий склад злочину, але такий вчинок «добродіїв» – очікуваний та не вибивається з загальної картини їх поведінки, як то підкуп жителів та влади, залякування, інформаційні маніпуляції, тощо.
Отже, основними пунктами резолюції мітингу є:
– подання позову до суду на в.о. голови РДА, з вимогою скасувати незаконне розпорядження;
– подача заяв до правоохоронних органів на підписантів аркушу погодження (Сосна О.І., Зіменко О.В., Білоконь С.В.);
– вимога скликати позачергову сесію районної ради та висловити недовіру перерахованим особам.